Kontakt

Radim Daniel Pánek
SDET & Performance Tester
rdpanek@gmail.com

Tomáš Přibyl
Principal QA Lead at Joyful Craftsmen
pok21@seznam.cz

        


Řečníci: 5

Pozor změna! Konference bude vysílána živě.

Trvání: 09:00 - 16:00

Konferenci sledujte živě:
YouTube, Facebook, Twich

O KonferenciTEST STACK původně vznikl a věnoval se pouze live streamům. Nyní můžete TEST STACK zažít i osobně v Praze, Hradci Králové, Ostravě a Olomouci.

Právě pro vás připravujeme nezávislou konferenci a jak se na TEST STACK sluší a patří budeme se věnovat test automatizaci.

Naším cílem je připravit obsah, který je netradiční, inovátorský a hlavně z praxe. Přednášející jsou již známi a postupně zveřejňujeme připravené přednášky.

Konference bude vysílána živě. Odebírejte TEST STACK Live a zapněte si upozornění na začátek vysílání.

CALL FOR PAPERSJsi inovátor, průkopník, určuješ směr a tvůj přístup je pro early adopters? TEST STACK Konference je publikum právě pro tebe - pomoz nám vytvořit nezapomenutelnou konferenci!
Registrace návrhů byla ukončena.

CALL FOR PARTNERSKonference se bude účastnit 150 testerů z různých oblastí QA. Takové publikum je příležitostí k propagaci vaší firmy, získání nových kontaktů a rozšíření povědomí o vás.

Více informací zde

REGISTRACEZískej zajímavé a praktické zkušenosti od speakrů, kteří mají za sebou spoustu zajímavé a odborné praxe.

Pozor změna!
TEST STACK Konference bude vysílána živě.

Otevřít stream

Program

09:00 Úvodní keynote a start konference
Naše kolegyně vás seznámí s programem live streamu.

09:10 Jan Rücker (Warhorse Studios)
Jak jsme testovali Kingdom Come: Deliverance.

10:10 Pauza

10:20 Ladislav Prskavec (Oracle)
Testování infrastruktury s nástroji Terraform a Terratest.

11:20 Oběd

12:20 Michal Vaněk (Avast Software)
Jak testujeme zabezpečení pro chytrou domácnost.

13:20 Pauza

13:30 Jaroslav Reken (CDO at Joyful Craftsmen)
„Otestuj“ ma ak to dokážeš?!

14:30 Pauza

14:40 Marcel Veselka (Co-founder at Tesena)
Jak se mění trh s test automatizací a jaké jsou aktuální trendy.

15:40 Závěr a vyhlášení cen soutěže

Přednášející

Jan Rücker - Jak jsme testovali Kingdom Come: Deliverance.

09:10 - 10:10

Znáte úspěšné realistické RPG z pohledu první osoby, které hráče zavede do středověké Evropy Kingdom Come: Deliverance? Za touto hrou stojí Warhorse Studios a Jan Rucker (Quality Assurance Lead at Warhorse Studios) nám odkryje, co obnáší testování takovéto hry.

Ladislav Prskavec - Testování infrastruktury s nástroji Terraform a Terratest.

10:20 - 11:20

Ladislav Prskavec (Senior Manager Software Development at Oracle Cloud Infrastructure) se ve své přednášce zaměří na cloud infrastrukturu, kterou můžeme vyrobit pomocí nástroje Terraform, ta je podporována všemi velkými hráči na trhu a i dalšími. Terraform má deklarativní pojetí sytaxe a liší se užitím od nástrojů pro configuration management jako je Chef, Ansible, CF Engine nebo Puppet. Kromě praktické ukázky použití terraformu se soustředíme na testovací nástroj Terratest a na jeho možnosti, které nám dává pro testování.

Michal Vaněk - Jak testujeme zabezpečení pro chytrou domácnost.

12:20 - 13:20

Michal v pozici QA lead v Avast Software zajišťuje, aby produkty Avast Windows byly v dobrém stavu, když budou releasovány více než 200 milionům uživatelů Avastu. Má zkušenosti z různých projektů ve společnostech, jako jsou Sun Microsystems, CA technologie atd. Specializuje se na rychlost doručení a snižuje náklady na release.

Svět IoT nám přináší spoustu příležitostí a současně i spoustu hrozeb. Vzhledem k jejich prudkému rozvoji, výrobci IoT zařízení nevěnují na zabezpečení těchto produktů příliš mnoho prostoru. Proto jsme v Avastu vytvořili systém, jehož úkolem je zabezpečit váš domov před novými kybernetickými IoT hrozbami. Naším cílem bylo tento systém otestovat. Základem celého systému je HW zařízení, které je připojeno k domácímu routeru. Dále velké množství backendových mikroservis a uživatelských aplikací pro všechny platformy(od Androidu po Windows). V přednášce odhalíme, jak vše testujeme. Dále se dozvíte jak automatizovat botnet útoky a jak jsme se poprali s výzvou, jak synchronizovat týmy s různými cykly releasu a s opačným přístupem k testování softwaru.

Jaroslav Reken - „Otestuj“ ma ak to dokážeš?!

13:30 - 14:30

Microsoft Data platforme sa venujem už 10 rokov. Prešiel som si v tejto oblasti od vývoja Microsoft BI riešení cez stavbu infraštruktúry pre Microsoft BI riešenia až po predaj Microsoft BI riešení. Microsoft BI svet ma veľmi baví a rád sledujem nové trendy v tejto oblasti ako aj u konkurenčných technológií. Najdôležitejšie pre mňa je, že sa neustále posúvam v skúsenostiach a vedomostiach v tejto oblasti.

Akým spôsobom testujete Vaše dátové projekty? Testujete ich vôbec? Nalejme si čistého vína, riešenia, ktoré spracovávajú dáta sú veľmi málo testované... Preto začneme od základov testovania (nie len dátových skladov a BI riešení), z čoho by ste mali byť znepokojení (dnes) a ako tomu predísť a zaistiť si kľudný spánok (v budúcnu). Joyful Craftsmeni Tomáš Přibyl a Jaroslav Reken Vám ukážu kúsok teórie ale hlavne praktické príklady z reálnych projektov ... hlavne aby Vás dostali mimo Vašu komfortnú zónu.

  • business impact testovani datovych reseni
  • zakladni koncepty testovani datovych reseni
  • pouzite technologie a frameworky k testovani datovych reseni
  • dema testovani datovych reseni (1/2 celeho casu prednasky)

Marcel Veselka - Jak se mění trh s test automatizací a jaké jsou aktuální trendy.

14:40 - 15:40

Marcel Veselka zasvětil svou kariéru softwarovému testování, a v současné době je Principal SW Testing Consultantem ve společnosti Tesena. Začínal jako Test Analyst, a poté přešel do Test Managementu. Pracoval na komplexních transformačních projektech a implementacích základních bankovních služeb, které se týkaly zejména integračního testování a performance testingu. Marcel je také bývalým viceprezidentem CaSTB (regionální rady ISTQB) a spoluzakladatelem test komunity zvané [pro]Test!. V roce 2013 založil společnost Tesena, kde nyní s více než 120 kolegy z Prahy, Vídně, Bratislavy a Brna pomáhá zákazníkům v celé Evropě s jejich podnikáním zlepšováním kvality jejich produktů. Jeho zvláštním zájmem jsou moderní testovací přístupy (včetně všech trendových témat, jako je automatizace testů, DevOps, testování ve SCRUMu, AI a machine learning).

Hledání efektivnějšího, rychlejšího a levnějšího testování probíhá již dlouhou dobu. V minulosti byla jako řešení tohoto problému často uváděna automatizace testů. V dnešní době se stala automatizace alespoň malou součástí každého moderního procesu testování softwaru. V následujícíh 4 letech však trh s automatizací poroste 2,3krát než dříve, na více než 25 miliard USD. Neni to jenom objem automatických testů, který roste, ale také i vyspělost automatizace samotná. Nyní je lepší než kdy dříve, kdy se nástroje stávají pokročilejšími a postupy propracovanější. Podělíme se s vámi o to, jak se mění trh s automatizací testů, jaké jsou aktuální trendy a jaké nové příležitosti to pro nás přinese. Některé z nejzajímavějších inovací se týkají zlepšování výběru scopu, exekuce a údržbě balíčku pro automatizaci, který je poháněn AI a ML. Tato přednáška poskytne vysoce srozumitelný úvod k tomu, co se děje a co se stane v automatizaci. Cílovou skupinou jsou testeři, vývojáři a techniky zaměřeni lidé.

Zlatí partneři

Stříbrní partneři